Loading...

81 rocznica ukraińskiego ludobójstwa na Kresach


Akademia Patriotów biuro@akademiapatriotow.com

81 rocznica ukraińskiego ludobójstwa na Kresach


Szanowni Państwo,

w dniu 11 lipca 2024 roku przypada 81. rocznica ukraińskiego ludobójstwa na Kresach. Z tej okazji we Wrocławiu wraz innymi organizacjami społecznymi organizujemy ważne wydarzenie, które ma na celu uczczenie pamięci ofiar tych tragicznych wydarzeń. Państwa wsparcie jest niezbędne, abyśmy mogli godnie upamiętnić ten dzień.

Dlatego założyliśmy internetową zbiórkę na pokrycie kosztów wydarzenia: https://twojazbiorka.pl/zbiorki/143/zbiorka-na-upamietnienie-81-rocznicy-ludobojstwa-na-kresach

Wydarzenie organizują społeczni działacze, którzy od lat poświęcają swój czas na rzecz zachowania pamięci o zbrodniach na polskim narodzie. Zebrane środki będą przeznaczone na:

    Bannery i wlepki z kwiatem lnu, symbolem ludobójstwa na Kresach
    Ulotki informacyjne
    Reklama w mediach społecznościowych
    Plakaty i grafiki
    Koszty sali
    Zabezpieczenie Marszu Pamięci
    Nagłośnienie

Pamięć o tych wydarzeniach jest utrzymywana dzięki społecznikom, często szykanowanym za swoje działania. Władza stara się ograniczyć inicjatywy mające na celu przekazywanie prawdy o naszej historii. My jednak nie możemy bagatelizować przejawów skrajnie szowinistycznych nurtów, takich jak banderyzm, które w przeszłości doprowadziły do masowych mordów na Polakach.

Pamięć o tych tragicznych wydarzeniach jest naszym obowiązkiem wobec ofiar oraz ważnym elementem historii, dzięki któremu możemy uniknąć powtórzenia podobnych tragedii. Pragniemy, aby wiedza o zbrodniczych ideologiach była szeroko znana, aby nigdy więcej nie doszło do podobnych zbrodni.

Każda, nawet najmniejsza wpłata, jest dla nas niezwykle cenna. Prosimy o wsparcie naszej zbiórki i dołączenie do nas w tym ważnym dniu.

W planach mamy konferencją popularnonaukową na temat 80. rocznicy zbrodni w Hucie Pieniackiej oraz Marsz Pamięci ulicami Wrocławia. Na koniec złożymy kwiaty i zapalimy znicze pod Pomnikiem Pomordowanych na Kresach, oddając hołd ofiarom. O szczegółach będziemy na bieżąco informować.

Dziękujemy za każdą formę wsparcia i liczymy na Państwa obecność 11 lipca 2024 roku we Wrocławiu.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Akademii Patriotów

 


50 - 077 Wrocław, ul. Kazimierza Wielkiego 9/501
wroclaw.sdp@gmail.com